У столиці Чехії влаштували акцію до Дня кримськотатарського спротиву російській окупації, який відзначають за два дні — 26 лютого. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Акцію влаштувало посольство України в межах щотижневого «Празького Майдану».

Учасники встановили дошку з фотографіями українських політв'язнів та написами «Putin go home!», «Stop Russian occupation!», а також «Крим буде вільним».

Близько 30 людей також утворили напис «Крим – це Україна» за допомогою надрукованих літер, що тримали в руках.

«Радіо Свобода» зазначає, що люди принесли українську та кримськотатарську символіку.

26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Криму. Саме цього дня 2014 року в Сімферополі депутати Верховної Ради АР Крим мали зібратися на позачергове засідання, на якому планували зачитати звернення до влади РФ. Під будівлею на них чекали проукраїнські і проросійські активісти. Протистояння закінчилось скасуванням засідання. Двоє людей загинули, поранених десятки. Вночі парламент і раду міністрів Криму захопили «зелені чоловічки» — російські військові без розпізнавальних знаків. Також вони почали блокувати українські військові бази по всьому півострову.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: