Війна

Путін може ввести перехідну адміністрацію на Донбасі за сценарієм Косово — Time

26 березня, 2018 14:57
Війна/Путін може ввести перехідну адміністрацію на Донбасі за сценарієм Косово — Time
Зберегти
Вигляд
Під час нового терміну на посаді президента РФ Володимир Путін може ввести на окупований Донбас тимчасову міжнародну адміністрацію за аналогією до сценарію з Косово чи Боснією та Герцеговиною.

Під час нового терміну на посаді президента РФ Володимир Путін може ввести на окупований Донбас тимчасову міжнародну адміністрацію за аналогією до сценарію з Косово чи Боснією та Герцеговиною.

Про це пише російський журналіст Михайло Зигарь у статті для американського журналу Time.

«У свій наступний термін Путін готовий вирішити проблему Донбасу... Джерела в МЗС Росії повідомляють, що Путін готовий зробити Східну Україну контрольованою завдяки тимчасовій адміністрації, як це було в Боснії і Герцеговині, або у Косово», — пише журналіст.

Автор, посилаючись на джерела, в той же час зазначає, що Путін не буде готовий йти на поступки у питанні Криму. Анексію півострову він вважає «справедливою».

Коментуючи цю інформацію, речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца повідомила Громадському, що у відомстві «не коментуючть чутки». За її словами, в МЗС України вперше чують про таку ідею.

Практика перехідних адміністрацій — є стандартною для вирішення подібних конфліктів. Водночас, за інформацією Громадського, упродовж останніх років це не обговорювалася офіційно.

Громадське упродовж останнього року ставило такі питання спецпредставнику Держдепу США Курту Волкеру, послам Нормадської четвірки та МЗС. За їх словами, ця практика не обговорюється. Однак, неформально такі розмови ведуться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Зазначимо, у Боснії та Герцеговині міжнародна адміністрація була розгорнута задля підтримки стабільності в регіоні після війни у Югославії. Від початку адміністрація спиралася на сили НАТО, а згодом — на миротворчий контингент під проводом ЄС.

Російські війська незаконно увійшли на територію східної частини України у квітні 2014-го, після чого почалась війна на території частини Донецької та Луганської областей.  Наприкінці лютого — початку березня 2014 перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ війська без розпізнавальних знаків окуповували Крим. 

Війна на Донбасі на міжнародному рівні визнається агресією проти України з боку Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін заявив, що війна на Донбасі справляє на нього «дуже сильне враження», бо там «всі наші»

Пов`язані новини