путін може використати «зернову угоду» як важіль впливу на саміті G20 — Reuters
Президент росії володимир путін, ймовірно, використає можливе продовження «зернової угоди» як важіль впливу та спосіб домінувати на саміті «Великої двадцятки» в Індонезії наступного місяця.
Про це пише Reuters з посиланням на неназваного європейського дипломата, поінформованого в цьому питанні.
За словами дипломата, путін все ж відвідає саміт G20 на острові Балі, який розпочнеться 15 листопада. Офіційно кремль поки не підтвердив присутність на заході президента рф, а сам путін 14 жовтня казав, що ще не прийняв остаточного рішення щодо цього.
Якщо президент росії приїде, це буде перший з початку повномасштабної війни глобальний саміт, який путін відвідає спільно із західними лідерами, включно з президентом США Джо Байденом.
Дипломат сказав, що «зернова угода» буде центральною темою цього саміту G20, і «всі намагатимуться переконати путіна продовжити її».
«Це спосіб для росіян мати вплив на саміті G20, але пролонгація або довгострокове продовження зернової угоди їм нічого не коштує», — додав він.
На думку дипломата, зрештою росія дозволить продовжити угоду на чотири місяці або навіть піде на більш тривалу пролонгацію, оскільки «не захоче зіткнутися з міжнародним осудом припинення зернової угоди».
«Це перша велика подія з початку війни, і кожен глава держави, який хоче бути посередником, починаючи з президента Макрона, зробить крок до готельного номера путіна, щоб стати посередником, який переконав путіна продовжити зернову угоду. На цьому саміті путін буде керувати», — вважає дипломат.
Напруження щодо «зернової угоди»
Угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море Україна підписала з Туреччиною та ООН в липні. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей. Термін угоди визначили на 120 днів із дня підписання, тобто в листопаді її треба продовжити.
Україна й Туреччина вже погодилися, що готові продовжити «зернову угоду». Але росія погрожує анулюванням «зернової угоди».
путін на початку вересня заявив, що напрямки експорту української агропродукції Чорним морем за «зерновою угодою» потрібно «обмежити», бо її везуть до країн ЄС. москва передала перелік скарг щодо «зернової ініціативи» до ООН і погрожує, що відмовиться продовжувати дію угоди в листопаді, якщо її вимоги не будуть виконані.
- Поділитися: