Президент Росії Володимир Путін оголосив про перенесення голосування щодо поправок до Конституції через поширення коронавірусу. Ці поправки дозволять йому залишитися президентом до 2036 року.

Про це глава РФ заявив під час свого звернення.

«Ви знаєте, наскільки серйозно я до цього ставлюся. І буду просити прийти вас і висловити свою думку з цього питання. Однак абсолютним пріоритетом є здоров'я, життя і безпека людей, тому вважаю, що голосування необхідно перенести на більш пізню дату», — сказав Путін.

Також президент повідомив, що наступний тиждень у Росії оголошується неробочим зі збереженням заробітної плати.

«Давайте не будемо покладатися на російське "авось"». Це може торкнутися кожного. Треба берегти себе і своїх близьких», — зазначив президент.

Нагадаємо, «всенародне голосування» за поправки до Конституції Російської Федерації раніше планували провести 22 квітня. Зміни в Конституції, серед іншого, передбачають «обнулення» президентських термінів Володимира Путіна і можливість йому обиратися на пост глави держави до 2036 року.

Нагадаємо:

  • 15 січня під час послання Федеральним зборам Путін запропонував внести зміни до Конституції, які змінять повноваження центральних органів влади країни. Тоді більшість експертів та політологів були упевнені, що це початок «операції» зі збереження влади Володимира Путіна в країні.
  • Також після звернення Путіна 15 січня у відставку пішов уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим. Новий Кабмін очолив Михайло Мішустін.
  • 10 березня перед голосуванням у другому читанні депутатка Держдуми від «Единой России» Валентина Терешкова запропонувала «або взагалі прибрати обмеження кількості президентських термінів у Конституції, або … закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже відповідно до оновленої Конституції».
  • Її поправку до законопроєкту про «обнулення» президентських термінів підтримав Путін. Держдума одразу її схвалила. «За» проголосували 380 депутатів, проти — 43, ще 1 утримався. Пізніше її майже одностайно затвердила Рада Федерації (верхня палата російського парламенту).
  • 14 березня закон про поправки в Конституцію підписав президент РФ Путін. Він того ж дня направив їх на розгляд Конституційного суду РФ.
  • 16 березня (тобто через два дні після отримання звернення президента) Конституційний суд Російської Федерації схвалив поправки до Основного закону країни.

Наступні президентські вибори в Росії очікуються в неділю 17 березня 2024 року. Володимир Путін при владі вже 21 рік.

У 2008-му в Росії змінили Конституцію і збільшили термін президентства з 4 до 6 років.

Поділитись: