путін планує вперше після видачі ордера на його арешт поїхати за кордон

Ілюстративне фото. Президент росії володимир путін і голова Китаю Сі Цзіньпін розмовляють один з одним під час зустрічі в кремлі, Москва, росія, 20 березня 2023 року
Ілюстративне фото. Президент росії володимир путін і голова Китаю Сі Цзіньпін розмовляють один з одним під час зустрічі в кремлі, Москва, росія, 20 березня 2023 року Russian Presidential Press Office via AP

Президент рф володимир путін погодився відвідати Китай. Це буде його перша подорож з моменту, коли Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт.

Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Журналісти зазначають, що подорож відбудеться в жовтні. Тоді в Китаї пройде форум «Один пояс, один шлях». За даними джерел Bloomberg, глава Китаю Сі Цзіньпін надіслав путіну запрошення на форум, яке останній прийняв.

Видання з посиланням на джерела зазначає, що путін готовий відвідувати лише ті країни, де його служба безпеки може повністю гарантувати його безпеку, і Китай є одним із таких місць.

Китай, зокрема, є однією з тих країн, які не підписували Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Що передувало?

У березні цього року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна за підозрою у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії.

Після цього президент рф не здійснював закордонних візитів. Однак напередодні, 2 серпня, турецьке видання Hürriyet із посиланням на пресслужбу Ердогана повідомило, що путін поїде до Туреччини на тлі обговорень про експорт зерна.

Цю зустріч планували провести у вересні. Проте згодом стало відомо, що президент Туреччини сам поїде до росії, щоб провести переговори з путіним.

Bloomberg додає, що після 24 лютого путін відвідував лише сусідні країни колишнього СРСР та Іран. Водночас в Китаї очільник рф востаннє був у лютому 2022 року — менше ніж за три тижні до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Зазначимо, що президент рф також відмовився від поїздки на саміт БРІКС до Південно-Африканської Республіки, оскільки там мали б його заарештувати відповідно до Римського статуту, який ратифікувала африканська країна.

Тоді в ПАР намагалися всіляко уникнути цього, зокрема пропонували путіну долучитися до саміту онлайн та планували змінити своє законодавство.