Путін пообіцяв відвідати Олімпіаду в Пекіні, якій оголосили бойкот США, Велика Британія і низка інших країн
Президент РФ Володимир Путін заявив, що планує відвідати Олімпійські ігри в Пекіні та провести переговори з лідером Китаю. Раніше Олімпіаду вирішили дипломатично бойкотувати США, Велика Британія та низка інших країн на знак протесту проти порушення прав людини в Китаї.
Таку заяву Путін зробив після відеодзвінка з головою КНР Сі Цзіньпіном, пише «Интерфакс».
Путін зазначив, що Росія та Китай підтримують одне одного у питаннях міжнародного спортивного співробітництва, «зокрема у неприйнятті будь-яких спроб політизації спорту та олімпійського руху».
Сі Цзіньпін заявив, що чекає на візит Путіна до Китаю для участі в церемонії відкриття Олімпіади в Пекіні. Китайський президент подякував Путіну за протидію спробі «забити клин» між КНР та РФ.
«Готовий з вами пліч-о-пліч іти вперед, разом відкрити нову сторінку китайсько-російських відносин у постпандемійний період», — додав він.
Бойкот Олімпіади
На тлі наближення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні все більше країн долучаються до політичного бойкоту цього заходу. Так, США, Велика Британія, Канада, Нова Зеландія, Австралія та Литва оголосили, що не будуть відправляти своїх дипломатів на Олімпіаду.
Таке рішення ухвалили на знак протесту проти репресій щодо уйгурів та порушення прав людини в Китаї.
Також 11 грудня двоє тибетських студентів прикували себе велосипедними замками до олімпійських кілець перед швейцарською штаб-квартирою Міжнародного олімпійського комітету. Вони вимагали бойкотувати зимові Олімпійські ігри в Пекіні.
Відносини між Росією та Китаєм
РФ називає КНР своїм стратегічним партнером, лідери держав зустрічалися десятки разів за останні шість років. Країни пов’язані великими газовими проєктами, а двостороння торгівля між ними у 2019 році досягла рекордних 110 мільярдів доларів.
Інвестиції Китаю у РФ становлять $12 млрд, хоча американські аналітичні центри повідомляють про $58 млрд.
Сьогодні в РФ офіційно живуть 30 тисяч китайців із російськими паспортами та 550 тисяч мігрантів — громадян КНР.
Серед російської еліти зростає розчарування станом китайсько-російського «зближення» і страх перед зміцненням КНР. Про це йдеться в заяві прокремлівського вченого-сходознавця Лукіна: «Пік співробітництва КНР та РФ минув».
Водночас улітку 2021 року Москва та Пекін продовжили 20-річний «російсько-китайський договір про добросусідство, дружбу й співробітництво». Міністр зовнішніх справ РФ Лавров тоді заявив: «Двосторонні відносини — найкращі за всю історію».
Також Росія та Китай заявили, що планують створити спільну дослідницьку станцію на Місяці, яку мають закінчити до 2035 року
Натомість у НАТО 1 грудня заявили, що Росія і Китай підривають міжнародний порядок, який ґрунтується на правилах.
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: