Ще дві країни долучаться до дипломатичного бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні

Велика Британія та Канада вирішили долучитися до дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні на знак протесту проти репресій щодо уйгурів та порушення прав людини в Китаї.

Про це повідомляють Reuters та CBC.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон 8 грудня заявив, що з боку британців «фактично буде дипломатичний бойкот». Це означає, що спортсменам дозволять змагатися, але міністри та інші посадовці не приїдуть на захід.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив, що його країна також не відправлятиме офіційну делегацію на Олімпійські ігри.

Наразі, окрім Великої Британії та Канади, дипломатичний бойкот Пекіну через придушення демократичних прав у Гонконзі та репресії щодо уйгурів вже оголосили США та Австралія.

Литва оголосила про дипломатичний бойкот зимових Олімпійських ігор на тлі погіршення відносин із КНР через відкриття представництва Тайваню в Литві.

А Нова Зеландія вирішила не відправляти дипломатичних представників міністерського рівня в Китай, назвавши причиною COVID-19.

Хто такі уйгури?

Уйгурська меншина мешкає в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. Вони становлять 45% населення району, а 40% — етнічні ханьці. Усього в Китаї мешкають приблизно 10 мільйонів уйгурів.

Відколи Китай відновив контроль над регіоном у 1949 році, у Сіньцзян мігрувало багато етнічних ханьців, через що зараз уйгури занепокоєні можливим витісненням власної культури.

Активісти, які борються за права уйгурів, наголошують на тому, що Пекін їх дискримінує. Одним із прикладів є так зване їхнє перевиховання. За свідченнями журналістів та правозахисників, уйгурів ізолюють у «таборах з метою освіти». Декого висилають у рідні міста «під арешт».

Як пише Reuters із посиланням на активістів та експертів ООН, у китайських таборах утримують 1 мільйон уйгурів-мусульман. Китай заперечує це і заявляє, що ці табори лише забезпечують професійну підготовку людей.

Дослідники розповідають, що активісти перебувають у постійному страху через можливі переслідування. Окрім таких порушень прав, проти уйгурів застосовують і побутову дискримінацію. Наприклад, уйгурам можуть відмовити здати номер у готелі.