УКРАЇНА

Путін скликав Радбез РФ та повідомив про телефонну розмову з Порошенком

21 червня, 2018 19:06
УКРАЇНА/Путін скликав Радбез РФ та повідомив про телефонну розмову з Порошенком
Зберегти
Вигляд
Після телефонної розмови з Петром Порошенком президент Росії Володимир Путін скликав нараду з членами Ради Безпеки РФ, де він повідомив про суть переговорів з українським президентом.

Після телефонної розмови з Петром Порошенком президент Росії Володимир Путін скликав нараду з членами Ради Безпеки РФ, де він повідомив про суть переговорів з українським президентом.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента РФ.

«Глава держави поінформував учасників наради про телефонну розмову з Президентом України Петром Порошенком. Відбувся обмін думками про поточні російсько-українські відносини і процес врегулювання на південному сході України», — йдеться у заяві Адміністрації.

21 червня президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Порошенко також підкреслив необхідність виконання Росією безпекової частини Мінських домовленостей.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Ліщини з проханням внести заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав політв'язня Олега Сенцова через ймовірне примусове годування.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини