Президенти Росії та Білорусі Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

Про це на конференції у Москві заявив посол Білорусі в Росії Володимир Семашко, передає Tut.by.

«Президенти домовилися, що цілі заявлені грандіозні (договором 1999 року про союзну державу — ред.) І вони не повинні змінюватися. Це перехід на уніфіковане податкове законодавство, створення єдиних ринків нафти, газу і електроенергії, створити єдиний парламент і уряд з певними повноваженнями, коли незалежні Росія і Білорусь віддають наверх певні управлінські функції з обов'язковим виконанням. Таке завдання зараз вирішується», — сказав він.

За словами дипломата, є 31 дорожня карта щодо інтеграції Росії та Білорусі, 20 з них «абсолютно погоджені» після зустрічі прем’єрів обох країн. Семашко додав, що до 7 грудня, коли відбудеться зустріч Путіна та Лукашенка у Москві, треба «знайти компроміс й мінімізувати розбіжності».

«Над цим і працюємо, а далі останнє слово буде за президентами країн», — сказав посол.

Він додав, що створити єдиний ринок у дорожніх картах передбачено до 2021 року, тому ще треба вирішити, «як прожити» 2020-й.

Зазначимо, що можливість об’єднання Росії та Білорусі у єдину державу називають однією з можливостей, за допомогою якої Путін зможе залишитися при владі після 2024 року, коли в нього сплинуть повноваження президента, а за чинною конституцією РФ він балотуватися на посаду глави держави не може. Тому він може очолити «нову країну» — об’єднання РФ та Білорусі — й вирішити для себе так звану «проблему 2024».

Нагадаємо, в межах угоди про союзну державу Москва та Мінськ ведуть переговори про запровадження єдиної валюти.

Водночас нещодавно Лукашенко вкотре розкритикував Росію, заявивши: «На біса такий союз кому потрібний?».

Поділитись: