Путін виглядає переможцем маленької війни в Україні (огляд преси)
«У понеділок на південному кордоні Угорщини спалахнули запеклі сутички, коли тисячі мігрантів потрапили до країни із Сербії. Водночас європейські лідери сперечались про те, що з ними робити та як зупинити потік. У засипаному сміттям таборі за кілька сотень метрів від кордону понад одна тисяча людей чекали на обіцяні автобуси, які мали їх завезти до центру для переміщених осіб. На думку людей, такий центр – це наступна зупинка у їхній довгій подорожі до західної Європи із Сирії, Афганістану та інших країн. Близько 200 людей прорвали загорожу та пішки пішли на Будапешт по головній автомагістралі країни, яка веде з півдня на північ. Владі довелось перекрити дорогу», - The New York Times пише про новий розвиток подій довкола кризи із біженцями та мігрантами, а також про плани європейських політиків.
«Війна в Україні зникла із перших сторінок газет. 18 місяців тому, коли Путін захопив Крим та інспірував проросійське повстання на Донбасі, Україна була гарячою новиною. Всі засуджували Путіна і по Росії завдали удару руйнівними економічними санкціями. Відносини Заходу та Сходу різко погіршились. І дипломати дивувались чи є вони свідками початку нової холодної війни. Зараз Україна, так само як і європейська криза, втратили свою увагу. Одна причина – це потік інших новин: глобальні економічні потрясіння, потік знедолених арабських та африканських мігрантів до Європи та захоплення від президентської кампанії в США. Але є й інша причина. Здається, Путін виграв свою маленьку війну в Україні, а його західні критики спостерігають із задвірків, виказуючи безпорадний гнів», - дослідник із Інституту Брукінгса Марвін Калб висловлює власну думку про ситуацію в Україні на сторінках The Washington Post.
«Безпорадні спроби Європи дати раду спотвореній картині, яку створюють російські медіа, може отримати новий імпульс з боку британського громадського телебачення. У понеділок BBC повідомила, що планує створити російськомовний телеканал для просування «демократії та свободи», а також з метою протидії наступу Кремля на місцеві ЗМІ. Мовник також буде використовувати Інтернет платформи такі як YouTube, а також надаватиме програми новин для каналів, які є в сусідніх з Росією державах. Заплановане розширення є частково спробою корпорації привернути увагу британського уряду до її цінностей якраз у той момент, коли він переглядає свої операції та фінансування. П’ять років тому BBC зупинила фінансування своєї російської радіослужби через малу аудиторію», - пише Politico.
The New York Times анонсує вихід нового історичного дослідження Тімоті Снайдера «Чорнозем: Голокост як історія та попередження». «Книга виходить у той момент, коли фото доведених до розпачу біженців на залізничних станціях Європи стали болючим ехом Другої світової війни. Але та історія, яку він розповідає йде всупереч широко розповсюджених уявлень про Голокост і це саме те, чого Снайдер і прагне. «Мене непокоїть те, що історія Голокосту, навіть попри його широке визнання як важливої події, втратила свою гостроту», - сказав Снайдер в інтерв’ю у своєму офісі Єльского університету, де він викладає з 2001-го року. «Ми менше говоримо про його причини, а більше про іміджі, пам’ять та шану. Але таке вшановування веде до виникнення шанобливого мовчання. Йому має бути місце, але це не примножує знання»».
hromadske.tv
- Поділитися: