Президент Росії Володимир Путін не спростував інформацію про діяльність приватної військової компанії «Вагнера» на Донбасі. За його словами, головне — щоб найманці не порушували російське законодавство, «продавлюючи свої інтереси в будь-якому кінці світу».

На підсумковій прес-конференції 20 грудня Путін прокоментував діяльність приватних військових кампаній «Вагнера» та інших ПВК на Донбасі, в Сирії та в інших країнах. Путін сказав, що «всі повинні залишатися в рамках закону».

Також він додав, що заборона «охоронної діяльності» може призвести до великої кількості петицій з вимогою захистити цей бізнес, оскільки в цій сфері працює понад 1 мільйон осіб.

«Якщо ця група «Вагнера» щось порушує, тоді Генпрокуратура має дати правову оцінку. З приводу присутності за кордоном - якщо вони не порушують російський закон, вони мають право працювати, продавлювати свої бізнес-інтереси в будь-якому кінці планети», — зазначив Путін.

При цьому президент РФ спростував повідомлення ЗМІ про те, що керує діяльністю ПВК Вагнера наближений до нього бізнесмен, якого називають «кухарем» Путіна Євгена Пригожина.

«Усі мої кухарі — співробітники Федеральної служби охорони в різних званнях, інших кухарів у мене немає», — сказав Путін, додавши, що якщо хтось хоче приклеїти ярлики, то це його справа.

Російські найманці брали участь у бойових діях на Донбасі ще у 2014-му році, за даними СБУ, бойовики «Вагнера» причетні до збиття українського військово-транспортного літака Іл-76 над Луганськом у червні 2014 року. Тоді загинули 49 українських військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сербські бійці воювали за «ДНР» і пов'язані «Вагнером» — інтерв'ю з сербською журналісткою

Бійці ПВК воювали на Донбасі і в Сирії. Вони отримують ордени й нагороди указами президента. Дмитра Уткіна Путін особисто приймав у Кремлі.

СБУ встановила 1587 росіян-найманців, які воювали на Донбасі. За даними Служби, літак ІЛ-76 у липні 2014 року над Луганськом збили саме бойовики компанії «Вагнер».

20 червня ПВК «Вагнер» потрапила в розширений список санкцій США. Під санкціями також і компанія «Конкорд» Пригожина

Поділитись: