Війна / Донбас

Путін заявив, що найманці «Вагнера» на Донбасі «мають право працювати»

УНІАН
Війна/Донбас/Путін заявив, що найманці «Вагнера» на Донбасі «мають право працювати»
Зберегти
Вигляд
Президент Росії Володимир Путін не спростував інформацію про діяльність приватної військової компанії «Вагнера» на Донбасі. За його словами, головне — щоб найманці не порушували російське законодавство, «продавлюючи свої інтереси в будь-якому кінці світу».

На підсумковій прес-конференції 20 грудня Путін прокоментував діяльність приватних військових кампаній «Вагнера» та інших ПВК на Донбасі, в Сирії та в інших країнах. Путін сказав, що «всі повинні залишатися в рамках закону».

Також він додав, що заборона «охоронної діяльності» може призвести до великої кількості петицій з вимогою захистити цей бізнес, оскільки в цій сфері працює понад 1 мільйон осіб.

«Якщо ця група «Вагнера» щось порушує, тоді Генпрокуратура має дати правову оцінку. З приводу присутності за кордоном - якщо вони не порушують російський закон, вони мають право працювати, продавлювати свої бізнес-інтереси в будь-якому кінці планети», — зазначив Путін.

При цьому президент РФ спростував повідомлення ЗМІ про те, що керує діяльністю ПВК Вагнера наближений до нього бізнесмен, якого називають «кухарем» Путіна Євгена Пригожина.

«Усі мої кухарі — співробітники Федеральної служби охорони в різних званнях, інших кухарів у мене немає», — сказав Путін, додавши, що якщо хтось хоче приклеїти ярлики, то це його справа.

Російські найманці брали участь у бойових діях на Донбасі ще у 2014-му році, за даними СБУ, бойовики «Вагнера» причетні до збиття українського військово-транспортного літака Іл-76 над Луганськом у червні 2014 року. Тоді загинули 49 українських військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сербські бійці воювали за «ДНР» і пов'язані «Вагнером» — інтерв'ю з сербською журналісткою

Бійці ПВК воювали на Донбасі і в Сирії. Вони отримують ордени й нагороди указами президента. Дмитра Уткіна Путін особисто приймав у Кремлі.

СБУ встановила 1587 росіян-найманців, які воювали на Донбасі. За даними Служби, літак ІЛ-76 у липні 2014 року над Луганськом збили саме бойовики компанії «Вагнер».

20 червня ПВК «Вагнер» потрапила в розширений список санкцій США. Під санкціями також і компанія «Конкорд» Пригожина

Пов`язані новини