ПВК, пов'язана з ексдепутатом Семенченком, працювала в інтересах Коломойського ㅡ «Слідство.Інфо»

Приватна військова компанія (ПВК), організацію якої закидають колишньому народному депутату Семенові Семенченку, впродовж останніх років працювала в інтересах українського олігарха Ігоря Коломойського.

Про це заявляють журналісти-розслідувачі «Слідство.Інфо».

Зокрема йдеться про організацію «Донкорп Україна», яку контролює Семен Семенченко. За даними журналістів, у лютому 2021 року члени цієї ПВК брали участь у стрілянині на столичному будмайданчику. Зазначають, що один із мікроавтобусів, які тоді затримали поліція, належав структурі «Донкорпу».


Про що йдеться?

Правоохоронці 25 лютого повідомили про стрілянину на будівельному майданчику в Києві на вулиці Ямській. Активісти націоналістичної організації «Традиція і порядок», які проводили поруч акцію, зазначали, що до будмайданчика під'їхав білий мікроавтобус, після чого почалася стрілянина. Правоохоронці кажуть, що невідомі стріляли у повітря, після чого втекли.

Під час пошуків порушників поліція затримала й обшукала кілька мікроавтобусів, схожих на той, що був на місці подій. Один із них належав охоронній фірмі «Шторм» ㅡ серед кінцевих власників цієї компанії зазначений депутат від ОПЗЖ Віктор Чорний.


За даними «Слідство.Інфо», з будівництвом, де невідомі влаштували стрілянину, пов’язаний Михайло Кіперман — друг і бізнес-партнер Ігоря Коломойського.

Так, замовниками будівництва є фірми «Де Резорт Девелопмент» та «Будівельне об’єднання "Мрія"». Власники останньої фірми використовують ідентичний контактний номер із компанією Кіпермана «Смарт Студент».

Окрім того, співвласник фірми «Де Резорт Девелопмент» Артем Солонік раніше був директором компанії «Оріон Сервіс». ЗМІ зазначали, що щонайменше до 2015 року власником «Оріону» був Кіперман.

Також, за даними розслідувачів, структура Семенченка у 2020 році охороняла офіс «Центренерго», після того, як він переїхав у селище Козин під Києвом. В СБУ також кажуть, що учасники ПВК, імовірно, тренувалися на території «Центренерго».

Водночас у розслідуванні програми «Схеми» вказують, що саме тоді цю компанію очолювало лояльне до Ігоря Коломойського керівництво.

Колишній член «Донкорп Україна» Євген Сікора розповів, що члени ПВК почали охороняти «Центренерго» навесні 2020 року. У листопаді енергогенеруюча компанія уклала договір про послуги охорони з «Донкорп».

У лютому 2021-го, за даними журналістів, члени ПВК не пускали на територію бази «Центренерго» керівника Фонду держмайна. Таким чином вони блокували зміну менеджменту компанії.

Справа «ПВК Семенченка-Шевченка»

24 березня правоохоронці заявили, що викрили приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.

Можливими організаторами ПВК правоохоронці назвали ексдепутата Семена Семенченка та «таємного агента НАБУ» Євгена Шевченка. Їм також закидають ввезення військових запчастин та товарів подвійного призначення з Росії, які потім за завищеними цінами продавали українській «оборонці».

За даними слідчих, в організацію входило 150 людей. Їх вербували серед колишніх військових та правоохоронців із досвідом участі у бойових діях та готували на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області.

Наразі про підозри у справі повідомили 5 фігурантам: ексдепутату Семенченку, «позаштатному агенту НАБУ» Шевченку та кільком ексбійцям батальйону Донбас, який очолював Семенченко, ㅡ Олександру Новікову (позивний «Хаммер»), Ігорю Орленку (позивний «Соболь») та Сергію Акимовичу (позивний «Аким»).

Їм закидають ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі від 2 до 5 років.