Рада додала до ДПА два обов’язкові предмети. Які саме?

Верховна Рада повернула історію України та іноземну мову до обов’язкових предметів державної підсумкової атестації (ДПА).

Про це йдеться на сайті парламенту, а також повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.

Як вважають автори законопроєкту №9046, перевірка знань з історії України та іноземної мови на кожному з рівнів повної загальної середньої освіти підвищить як якість викладання, так і якість вивчення згаданих навчальних предметів.

«[Це] має, з одного боку, посилити єдність українського народу в розумінні його минулого, а з іншого боку, полегшити громадянам України спілкування з усім цивілізованим світом за усіма напрямами співпраці», — зазначається в пояснювальній записці.

Раніше обов’язковими предметами на ДПА були українська мова й математика. У 2020 році через пандемію коронавірусу всіх учнів, включно з випускниками, звільнили від проходження атестації. Через рік ДПА скасували для учнів 4 та 9 класів. У 2022 році через повномасштабне вторгнення росії ДПА знову скасували для всіх, а цьогоріч — для учнів 4 і 9 класів.

Що таке ДПА?

Це форма контролю освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що надають повну загальну середню освіту.

ДПА проводиться наприкінці навчального року з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України.

ДПА відбувається в письмовій формі. Результати визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів.

Учні початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію мовою національної меншини.