Економіка / Гроші

Рада має проголосувати бюджет на 3 роки до 15 липня — Мінфін

Мінфін
Економіка/Гроші/Рада має проголосувати бюджет на 3 роки до 15 липня — Мінфін
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві фінансів України оприлюднили план заходів із затвердження бюджетної декларації в межах середньострокового бюджетного планування. Так, затвердити бюджет на 3 роки парламент має до 15 липня 2019 року.

«Нову Бюджетну декларацію ми будемо подавати до 15 травня на розгляд Кабінету міністрів і розраховуємо на її затвердження парламентом до 15 липня, щоб мати на наступні три роки чіткі орієнтири політики та показники та вчасно — до 15 вересня — подати проект Державного бюджету», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

У Мінфіні повідомляють, що перехід до системи трирічного бюджетного планування — це реформа, яка дозволить уряду вчасно ухвалювати бюджети на наступні роки.

Нагадаємо, що 9 січня президент України підписав закон про запровадження трирічного бюджетного планування. Його  Рада ухвалила 6 грудня 2018 року. Тоді за нього проголосувало 238 депутатів.

Законом передбачається, що відтепер уряд буде планувати основні показники бюджетних доходів та видатків не на рік, а на 3 роки. При цьому, щороку парламент, як і раніше, голосуватиме за бюджет на наступний рік.

Щоб посилити підзвітність та підвищити відповідальність головних розпорядників коштів за результати діяльності, під час розгляду Бюджетної декларації у Верховній Раді міністри та керівники інших органів влади представлятимуть стратегічні цілі своїх органів та звітуватимуть про досягнення.

Зазначимо, що середньострокове бюджетне планування не передбачає встановлення точних цифр, а лише передбачає ухвалення приблизних прогнозних показників державних доходів і видатків. Точні бюджетні показники як і раніше будуть встановлювати законом про державний бюджет на поточний рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Зазначимо, що запровадження трирічного бюджетного планування є однією з вимог МВФ до уряду України в рамках нової кредитної програми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Енергоефективність, трирічний бюджет та децентралізація: уряд назвав пріоритети на 2019 рік

Нагадаємо, що Рада підтримала даний закон у першому читанні 18 жовтня. Тоді за нього проголосував 231 депутат.

Більше про:
# Мінфін
# бюджет
Пов`язані новини