Заступник голови Національного банку України Олег Чурій
Фото:

НБУ

Рада Національного банку відмовилася призначити Олега Чурія заступником голови національного регулятора на новий термін.

Про це повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

«Сьогодні, 6 липня 2020 року, відбулося позачергове засідання Ради Національного банку України, на якому було розглянуто подання голови НБУ Якова Смолія щодо призначення Олега Чурія на посаду заступника голови НБУ. Рада утрималася від призначення Олега Чурія на посаду заступника голови НБУ», — написав він.

Термін повноважень Чурія закінчується 10 липня 2020 року. Данилишин додав, що, згідно з законом про Нацбанк, Чурій зможе продовжувати працювати заступником голови НБУ до вступу на посаду його наступника.

Чурія намагалися призначити ще 30 червня, за день до відставки Якова Смолія з посади. Тоді Рада НБУ не винесла це питання на порядок денний взагалі. Сам Смолій назвав таке рішення Ради НБУ «частиною політичного тиску на незалежність Нацбанку».

Олег Чурій обіймає посаду заступника голови Нацбанку з червня 2015 року. До цього був директором Департаменту відкритих ринків Національного банку. До сфери управління Чурія належать питання здійснення операцій на відкритих ринках, валютного регулювання, а також діяльності Депозитарію Національного банку.

Нагадаємо, пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Зранку 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ і подав відповідну постанову до Верховної Ради.

Поділитись: