Президент Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового очільника національного регулятора.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зокрема, відбулися зустрічі президента із заступниками голови Нацбанку, керівниками державних і приватних банків, а також керівництвом банківських організацій і установ.

У зустрічах брали участь прем'єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, його заступниця Юлія Ковалів, міністр фінансів Сергій Марченко, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

В ОП зазначають, що під час перемовин детально обговорювався стан фінансового сектору держави та можливий вплив на банківський ринок заяви Якова Смолія про відставку з посади голови НБУ.

Пресслужба також вказує, що Зеленський наголосив на відданості принципу незалежності центрального банку та необхідності збереження його інституційної спроможності. Крім того, обговорили можливі кандидатури нового очільника Нацбанку.

«Незалежний Національний банк — це запорука макроекономічної стабільності держави та гарантія добробуту українців. Тому я як президент відстоюватиму незалежність НБУ за будь-якого керівництва як основу фінансової та макроекономічної стабільності нашої держави», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Зранку 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ і подав відповідну постанову до Верховної Ради. Тепер остаточне рішення мають ухвалити депутати.

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Речник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Пітер Стано заявив, що звільнення Якова Смолія на тлі ймовірного політичного тиску — це «тривожний сигнал». Підрив цієї інституції ставить під загрозу підтримку порядку денного реформ в Україні. 

Поділитись: