Верховна Рада за ініціативою парламентарів з президентської фракції внесла зміни до закону про прокуратуру і відтермінувала реалізацію реформи прокуратури.

За відповідний законопроект проголосувало 249 народних депутатів. Законом передбачено запуск реформи з 15 липня 2015 року.

«У нас зараз Генеральна прокуратура, яка з часів Віктора Пшонки не дуже змінилася – вона залишається основним джерелом і дахом для корупції. Більше того – вона не дуже змінилася з часів Сталіна – якщо дивитися на її повноваження втручатися в будь-що та садити будь-кого», – сказав Громадському нардеп з фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв.

«Ми ще минулого року ухвалили закон, який вимагає європеїзувати прокуратуру – очистити її, скоротити, забрати в неї надмірні функції і залишити головною функцією представлення державного обвинувачення. Проти цього закону повстають всі ці люди, які звикли використовувати свої повноваження для особистого збагачення. <…> Нам потрібна нова маленька європейська прокуратура з дуже великими результатами», – пояснює голова комітету з питань протидії корупції.

У Батьківщині теж не вітають ініціативу з відкладення реалізації реформи.

«Треба рухатися по регламенту – за регламентом він не пройшов комітет. Все», – каже нардеп Ігор Луценко (нарікаючи також на якість поданого законопроекту).

«Ми бачимо затягування на прикладі антикорупційного бюро, на прикладі прокуратури… Якщо хочеш загальмувати реформу – скажи, що не вистачає грошей в бюджеті, що на місцях не встигли приготуватися. Це стандартні відмазки…» , – пояснює парламентар.

Про необхідність доопрацювання з комітетом з питань кажуть і в Радикальній партії Ляшка.

«Ті ініціативи, які є зараз мають бути доопрацьовані профільним комітетом з питань правоохоронних органів. <…> Уже нема куда відкладати. Будем відкладати реформи – державу втратимо», – сказав Громадському парламентар Андрій Лозовий.

Позиція фракції «Народний Фронт» – голосування на підтримку відтермінування запуску реформи до середини липня з чітким таймінгом, каже народний депутат Сергій Висоцький.

«Що стосується мене, то я бачу (я за Шокіна не голосував особисто), що показова тенденція перших тижнів щодо покарань відповідальних осіб чомусь припиняється. Зараз все більше чую історій про те, що вона починає тиснути на якісь бізнеси, ще на щось… У мене виникає багато питань до ініціативи президента залишити прокуратуру в тому вигляді, в якому вона існує зараз. Це був каральний орган протягом 15 років (з часів «пізнього» Кучми) особисто президента. Який завданням президента в ручному режимі відкривав кримінальні справи, садив когось. <…> Цей каральний дух опричнини до сих пір ходить цими кабінетами – його треба прибирати. Потрібна повна глобальна реформа, тому є не є фанатом того, щоб якусь реформу відкладати… <…> Все має змінюватись. Це єдиний спосіб виживання для держави, бо держава в тому вигляді, в якому вона існує, існувати просто не може», – каже Висоцький.

Парламентар з фракції «Блоку Петра Порошенка» Олександр Черненко каже, що аргументи заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе на підтримку відтермінування реформи були досить переконливими.

«Перша теза – що прокуратура не готова… Ми скажемо: «А які гарантії, що вона буде готова?» Але разом з тим прокуратура надала чіткий план…» – сказав нардеп у коментарі Громадському.

Планом передбачено час на створення місцевих та регіональних прокуратур, пояснює Черненко.

«Для нас головне, щоб цей закон з 25 травня (коли прокуратура до цього не готова) відтермінувати», – каже нардеп.

Поділитись: