Верховна Рада не підтримала зняття недоторканності з народного депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва, якого підозрюють у поданні завідомо недостовірних відомостей у електронній декларації.

Верховна Рада не підтримала зняття недоторканності з народного депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва, якого підозрюють у поданні завідомо недостовірних відомостей у електронній декларації.

Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Під час сесії Ради 4 жовтня генпрокурор Юрій Луценко нагадав, що, за даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Дунаєв не задекларував близько 160 мільйонів гривень.

Сам Дунаєв під час виступу у сесійній залі завив, що вважає справу проти себе «політично вмотивованою».

Попри заклик Луценка зняти недоторканність із «опоблоківця» за відповідне рішення проголосували лише 125 парламентарів з 226 необхідних.

Нагадаємо, 3 жовтня регламентний комітет Ради підтримав подання генпрокурора на зняття недоторканності з Дунаєва.

15 травня 2018 року генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Дунаєва. Його підозрюють у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Як встановили слідчі, Дунаєв у своїй декларації за 2015 рік вказав недостовірні дані. Ідеться про низку компаній, кінцевим власником яких є народний депутат, але які не зазначені у його декларації, зокрема: ТОВ «Телерадіокомпанія «Олві», ТОВ «Лізинг Інвест», ТОВ «Енергетична інвестиційна компанія» та інші.

Детективи вважають, що таким чином Дунаєв приховав понад 150 мільйонів гривень, які є часткою в статутному капіталі цих компаній. Крім того, слідство встановило, що деякі компанії мають рахунки в УкрСиббанку, до яких детективам напередодні отримали доступ.

6 червня регламентний комітет парламенту повернув спікеру Андрію Парубію подання Генпрокуратури стосовно Дунаєва.

18 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканності з трьох народних депутатів «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва, Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула.

Це повторне клопотання Луценка про зняття недоторканності з цих депутатів.

Поділитись: