Рада не змогла відсторонити від 5 засідань депутата Рудика, якому закидають сексизм у парламенті

Верховна Рада не підтримала рішення профільного комітету про позбавлення народного депутата від групи «За майбутнє» Сергія Рудика права брати участь у п'яти пленарних засіданнях.

Пропозицію Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради на засіданні парламенту 17 лютого підтримали 195 парламентарів з 226, необхідних для ухвалення.

Із заявою до комітету тоді звернувся депутат від «Слуги Народу» Олександр Корнієнко та міжфракційне об’єднання «Рівні можливості». Підставою послугували висловлювання депутата Рудика до Мар’яни Безуглої та депутатки VIII скликання Ірини Сисоєнко, у яких депутати вбачають сексизм.

Члени комітету рекомендували парламенту без обговорення ухвалити рішення про позбавлення Рудика права брати участь у 5 пленарних засіданнях Ради й сповістити про таке рішення виборців у газеті «Голос України». Цю пропозицію Рада відхилила.

У чому сексизм?

У січні під час обговорення законопроєкту про Службу безпеки депутат Сергій Рудик, серед іншого, заявив: «Мене дивує, як і кожного в цьому залі, що дівчинка, якій 32 роки, закликає нас проголосувати за один із дуже важливих документів».

У відповідь на вимогу вибачитися Рудик заявив, що говорив не про стать депутатки, а про професіоналізм, і не вважає свої слова образою.

А що каже закон?

Відповідно до регламенту Верховної Ради, якщо депутат, фракція чи група, на адресу яких виголосили образливі слова, не вважають конфлікт вичерпаним, то можуть подати заяву до профільного комітету. Тоді члени комітету розглядають це питання на своєму засіданні.

У таких випадках за висновком комітету Верховна Рада без обговорення може ухвалити рішення про позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях (до 5 засідань). Про рішення сповіщають виборців у газеті «Голос України».