Народний депутат Станіслав Березкін під час засідання комітету Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту, на якому розглядається подання генпрокурора про зняття недоторканності з депутата Станіслава Березкіна, Київ, 19 листопада 2018 року
Фото: ГОНТАР ВОЛОДИМИР/УНІАН
Верховна Рада не підтримала зняття недоторканності з народного депутата, члена групи «Воля народу» Станіслава Березкіна. Прокуратура вважає, що Березкін причетний до виведення 20 млн доларів з Ощадбанку.

За притягнення до кримінальної відповідальності проголосували 160 депутатів із 226 необхідних.

Генеральний прокурор Юрій Луценко під час свого виступу в Раді зазначив, що інціаторами подання виступила Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро.

Луценко зазначив, що детективи НАБУ встановили, що з вересня 2013 року по січень 2014-го бенефіціарним власником групи «Креатив», яким за версією слідства є Березкін, діяв у змові з іншими власниками ПАТ «Креатив груп» і організував заволодіння коштами, отриманими в Ощадбанку під виглядом укладеного договору кредитної лінії на суму 20 мільйонів доларів.

Напередодні регламентний комітет Верховної Ради визнав законними подання на депутата групи «Воля народу» Станіслава Березкіна у справі щодо заволодіння $20 мільйонами Ощадбанку агрохолдингом «Креатив».

Водночас, члени комітету вважають необґрунтованими подання генерального прокурора про затримання та арешт Березкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Підозрювані у заволодінні 20 мільйонами доларів Ощадбанку: хто ці люди?

Поділитись: