Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект, яким підвищуються ставки за деякими податками, зокрема акцизним податком на тютюн, та запроваджуються більш жорсткі обмеження на перекази посилок в Україну.

За відповідний законопроект №9260 проголосувало 233 депутатів.

Зокрема, проектом закону передбачається:

·      збільшення ставок на акцизний податок для тютюнових виробів на 9%;

·      ставки екологічного податку на викиди парникових газів у 24,4 раза — до 10 гривень за тонну;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку нафти на 2%;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку залізної руди на 0,8%;

·      збільшення рентної плати за користування лісом на 5%.

Крім цього, законопроектом пропонується звільнити від сплати акцизу на спирт виробників парфумерної продукції, харчового оцту та продукції технічного призначення.

Також законопроектом передбачено зміну правил щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Так, підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість від імені отримувача посилки, вартість якої перевищує 150 євро з 1 січня 2019 року. При цьому, з 1 липня наступного року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Зазначимо, що мова йде про зміни до закону про обмеження кількості та вартості посилок, які отримують українці з-за кордону. Даний закон набуде чинності лише з 1 січня 2019 року. Ним пропонувалося обмежити вартість та кількість посилок, які отримують українці з-за кордону (наприклад, купуючи товари в інтернет-магазинах за кордоном) до 3 штук сумарно на 150 євро протягом одного місяця. Уряд же хоче зробити умови закону ще жорсткішими, зменшивши поріг безподаткового отримання посилок до 100 євро, при цьому скасовується обмеження по їхній кількості.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що 40% державного бюджету наступного року піде на погашення державного боргу

Раніше у Кабміні ухвалили рішення щодо перенаправлення частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України перевищила 50%.

Поділитись: