Депутати відправили у відставку главу уряду Олексія Гончарука. Новим прем'єр-міністром став Денис Шмигаль, міністр розвитку громад, який до цього працював топ-менеджером компанії ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. За кілька годин парламент призначив і новий склад Кабміну, але деяких міністрів не вистачає. Посади в новому уряді отримали:

 • Вадим Пристайко — віце-прем'єр з питань євроінтеграції;
 • Олексій Резніков — віце-прем'єр і міністр з питань реінтеграції окупованих територій;
 • Михайло Федоров — віце-прем'єр і міністр цифрової трансформації;
 • Арсен Аваков — міністр внутрішніх справ;
 • Сергій Бессараб — міністр у справах ветеранів;
 • Вадим Гутцайт — міністр молоді і спорту;
 • Ілля Ємець — міністр охорони здоров'я;
 • Владислав Криклій — міністр інфраструктури;
 • Марина Лазебна — міністр соціальної політики;
 • Денис Малюська — міністр юстиції;
 • Олег Немчінов — міністр Кабінету міністрів;
 • Ігор Уманський — міністр фінансів;
 • Олексій Чернишов — міністр розвитку громад і територій.
 • Міністром оборони став Андрій Таран.
 • Міністр закордонних справ — Дмитро Кулеба.

Зазначимо, що низка з цих міністрів працювали в уряді Олексія Гончарука, це: Федоров, Аваков (як і в уряді Гройсмана, як і в уряді Яценюка), Криклій, Малюська та Пристайко. Останній був міністром закордонних справ.

Декілька посад залишаються вакантними — міністри культури, агропромислового комплексу, освіти та енергетики.

Подання на призначення главою уряду Дениса Шмигаля вніс президент Зеленський. Під час своєї доповіді Шмигаль заявив, що для українського уряду є ряд викликів: недопущення економічної кризи, за його словами, треба переглянути бюджет 2020; погашення заборгованості перед українськими шахтарями; загроза коронавірусу, має бути комплексна система в протидії вірусу і підвищення рівня інформування українців; посилення економічного блоку, аби зростала промисловість та аграрний сектор; продовження реформи децентралізації; велике будівництво; доступні кредити для малого і середнього бізнесу, іпотечні кредити для населення, діджиталізація і представлення економічного розвитку країни, завершення війни на Донбасі і повернення Криму.

«Нашими пріоритетами залишається все, що було озвучено президентом 29 серпня при призначенні попереднього уряду, але не доведення до кінця», додав він.

Новопризначений прем'єр-міністр України Денис Шмигаль виступає під час засідання Верховної Ради і голосування за новий уряд, Київ, 4 березня 2020 року
Фото:

Кузьмін Олександр/УНІАН

На засідання Ради приїхав президент України Володимир Зеленський.

«Усі прекрасно розуміють: головне питання — це діяльність Кабінету міністрів України. Будемо об'єктивними — цей уряд має досягнення. Це зниження інфляції, облікові ставки НБУ, боротьба з тіньовими ринками, зокрема гральний бізнес і нелегальні АЗС, це початок приватизації державних підприємств, які розкрадалися всі ці роки, це кредити малому і середньому бізнесу. Зменшення ролі держави в економіці», — сказав Зеленський, виступаючи у Верховній Раді.

Водночас, за словами президента, «сьогодні українцям цього мало». 

Під час своєї промови він розкритикував роботу уряду Гончарука, зокрема, в «роз'яснювальній» кампанії в роботі з місцевою владою, проблеми із митницею і виплатами шахтарям. Також Зеленський заявив, що в Україні немає плану підвищення пенсій, індексація пенсій не проведена, а Пенсійний фонд залишається «великою неефективною машиною, яка проїдає 5 млрд гривень».

Також Зеленський розкритикував роботу Міністерства охорони здоров'я України і зазначив, що новий міністр охорони здоров'я дасть перший брифінг про коронавірус.

Після критики МОЗ, Зеленський згадав про МВС України, зазначивши, що хоче подарувати правоохоронним органам «календар» і Кримінальний кодекс.

«Як мені не втручатись у вашу діяльність, щоб вона нарешті принесла результат... У нас 6 органів, які мають забезпечувати правосуддя. Невже не вистачає ще одного органу, щоб втілити вислів про 7 няньок і дитя без ока?», — додав Зеленський.

При цьому президент додав, що пишається урядом Гончарука. Після цього закликав Раду розглянути заяву Гончарука про відставку і депутати підтримали звільнення прем'єра 353 «за».

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в урядовій ложі під час засідання Верховної Ради, Київ, 4 березня 2020 року. Рада підтримала 353-ма голосами відставку Гончарука з посади глави уряду
Фото:

пресслужба Кабміну

Поділитись: