Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт, який дозволить продавцям використовувати новітні типи касових апаратів, зокрема у вигляді додатка у смартфоні.

За відповідний законопроєкт проголосувало 249 депутатів.

Законопроєкт дозволяє використання в Україні новітніх касових апаратів. Це має зменшити витрати бізнесу на ведення своєї справи (адже на обслуговування класичних касових апаратів щомісяця потрібно витрачати кошти).

«Зареєструвати програмний РРО можна буде через електронний кабінет у режимі он-лайн без подання будь-яких реєстраційних документів. Проєктом передбачена також можливість створення розрахункового документу в електронній формі вигляді QR-коду для зчитування, який можна отримати електронною поштою», — пояснили у Міністерстві фінансів України.

Також парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про кешбеки, яким пропонує виплачувати кошти покупцям товарів у разі, якщо вони виявлять, що отримали не фіскальний чек.

Нагадаємо, що 26 вересня 2018 року в Україні почали тестувати електронні касові чеки.

Зазначимо, що новітні типи реєстраторів розрахункових операцій мають спростити умови ведення бізнесу та скоротити витрати підприємців на обслуговування касових апаратів. Зокрема, раніше передбачалось, що замінити касовий апарат можна буде за допомогою спеціальної програми на смартфоні або планшеті. Подібну систему напередодні анонсували у платіжній системі Visa.

3 червня 2018 року Кабмін затвердив пілотний проект з використання планшетів та смартфонів у якості касових апаратів.

Також повідомлялось, що урядовий комітет схвалив низку актів, що запровадять пілотний проект з використання планшетів та смартфонів у якості касових апаратів.

Зазначимо, що система електронного чеку є частиною пілотного проекту, започаткованого Міністерством фінансів України. В рамках цього проекту пропонується використовувати новітні реєстратори розрахункових операцій, зокрема, замінити традиційні касові апарати на смартфони, планшети та ноутбуки, на яких встановлене відповідне програмне забезпечення.

Як зазначається, новітні касові апарати «видаватимуть» електронні чеки, які кожен покупець зможе перевірити в системі на справжність через відповідний реєстр електронних чеків.

Поділитись: