Рада підтримала законопроєкт про прозорість в оборонних закупівлях
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який пропонує зробити оборонні закупівлі більш відкритими та прозорими.
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.
Відповідний законопроєкт № 8381 підтримали 290 народних депутатів.
Депутати пропонують обов'язково оприлюднювати в системі Prozorro ціни, за якими оборонні замовники купують товари для військових, інші товари та послуги для забезпечення армії.
Так, пропонується, щоб у звіті про оборонну закупівлю, укладеному без використання електронної системи, була детальна інформація про: державного замовника, назву предмета закупівлі (із зазначенням одиниці виміру щодо товарів), ціну за одиницю товару, ціну робіт, послуг тощо.
Йдеться про оборонні закупівлі, коли:
- вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень,
- вартість для робіт оборонного призначення дорівнює або перевищує 1,5 мільйона гривень;
Це не стосується даних про закупівлі, що становлять держтаємницю.
Також законопроєкт передбачає, що у звіті про закупівлі послуг з комплектами продуктів або послуг з організації харчування військових частин також має зазначатись ціна всіх складових: окремі найменування товарів із зазначенням ціни за одиницю та одиницею виміру, вартості окремих послуг.
Разом із тим «чутливу інформацію» — місцеперебування, ідентифікаційні дані держзамовника та постачальника товарів, виконавця, кількість, місця та строки постачань товарів, загальну ціну договору закупівлі товарів — пропонується не оприлюднювати.
Що передувало?
Видання ZN.UA 21 січня опублікувало матеріал, у якому зазначило, що отримало від «джерела в ЗСУ» угоду Міністерства оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській та Черкаській областях.
Журналісти заявляють, що в угоді на 13,16 мільярда гривень ціни на найбільш ходові харчі виявилися завищеними у 2-3 рази.
23 січня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки після скандалу із закупівлею заслухали керівництво Міноборони та представників НАБУ, ДБР, СБУ. Голова Комітету Олександр Завітневич заявив, що оприлюднений у ЗМІ контракт про закупівлю продуктів для ЗСУ нібито містить некоректну інформацію.
Також після розголосу у відставку пішов В'ячеслав Шаповалов. Він був заступником Резнікова та відповідав за тилове забезпечення ЗСУ. Йому вже повідомили про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань.
Співавторка: Катерина Єсікова
- Поділитися: