Верховна Рада України підтримала звернення президента Петра Порошенка про створення Української помісної автокефальної церкви.

Верховна Рада України підтримала звернення президента Петра Порошенка про створення Української помісної автокефальної церкви.

Проект постанови «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні» підтримали 268 народних депутатів.

Під час виступу у парламенті перед голосуванням Порошенко наголосив, що Українська православна церква «може стати найбільшою у всьому православному світі», а саме питання надання автокефалії є питанням геополітичним.

«Довгоочікуваний нами Томос (декрет про створення помісної церкви й надання їй автономії, — ред.) ще більше укріпить релігійну свободу в Україні. Укріпить міжконфесійний мир, посилить права і свободи громадян, які будуть нарешті єдині і перестануть ділитися на нібито канонічних і неканонічних», — зазначив президент.

«Проти» проголосували представники «Опозиційного блоку». Вони заявили, що таким чином Порошенко «розпочинає президентську кампанію».

«Дуже прикро, що президентська кампанія починається з такого чутливого питання», — заявив глава фракції Опоблоку Юрій Бойко.

Віце-спікерка Ради Ірина Геращенко перед голосуванням наголосила, що Україна серед країн Європи є найбільш толерантною: 

«Існують та будуть існувати різні церкви і кожна людина має право обирати свою церкву. Водночас держава матимо право мати єдину церкву».

Президент також наголосив протягом виступу, що Єдина православна помісна церква не стане державною, а конституційний принцип свободи совісті порушений не буде порушений. Він підкреслив, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.

18 квітня президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет та предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію.

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про підтримку звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання декрету про автокефалію православної церкви в Україні.

УПЦ Київського патріархату закликало УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: