Народні депутати Верховної Ради ухвалили за основу законопроєкт №2539, який передбачає підвищення доступності лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються за кошти державного бюджету.

За відповідний проєкт закону проголосували 278 депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, депутати пропонують звільнити операції із закупівлі ліків за кошти держбюджету від оподаткування податком на додану вартість. На їх думку, це має підвищити економію бюджетних коштів під час закупівель медичних товарів.

«Це надасть змогу закуповувати більше медичних товарів при чинних обсягах бюджетного фінансування програм у сфері охорони здоров’я», — йдеться у документі.

Також зазначається, що законопроєкт зможе «усунути перешкоди, зумовлені особливостями адміністрування податку на прибуток підприємств». Як уточнюють, це може суттєво ускладнити можливість ефективної діяльності єдиної національної закупівельної організації.

Нагадаємо, з квітня 2019-го Міністерство охорони здоров'я регулює ціни на популярні лікарські засоби, які закуповують лікарні на тендерах, а також на ті ліки, які продаються в аптеках.

Поділитись: