Міністерство охорони здоров'я відтепер розпочне регулювати ціни на популярні лікарські засоби, які закуповують лікарні на тендерах, а також на ті ліки, які продаються в аптеках.

Відповідне рішення уряд ухвалив 3 квітня, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

Зокрема, відтепер держава почне регулювати ціни на 427 лікарських препаратів, якими найчастіше користуються українці та які, за даними уряду, складають 80% всіх витрат на ліки.

Ціни на ліки регулюватимуть по-різному для закупівель медичними закладами та для ліків, що продаються в аптеках.

Так, на тендерах із закупівлі ліків, які проводять медичні заклади, обмеження ціни розраховуватимуть, порівнюючи ціни на аналогічні ліки у 5 сусідніх країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Так вартість медичних препаратів не зможе перевищити їхню вартість у цих країнах. Однак таке обмеження застосовуватимуть лише у разі, якщо продаж цих ліків в Україні перевищив 5 мільйонів гривень на рік.

«Також для корекції ціни додатково буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт 0,8 (згідно з рекомендаціями ВООЗ). Адже рівень доходу і платоспроможності в Україні нижче, ніж у країнах, які беруться для порівняння цін», — зазначають у Кабміні.

Ціни на ліки в аптеках також почнуть регулювати, але іншим способом. Так, держава встановить максимальний розмір націнки на ліки, які встановлюють аптеки. Для ліків, дешевших за 100 гривень, така максимальна націнка складатиме 25%. Для ліків, що коштують 100-500 гривень — 20%, для ліків вартість яких складає 500-1000 гривень — 15%, а для дорожчих за 1000 гривень — 10%.

Раніше у МОЗ пропонували встановити граничні ціни для фармвиробників на популярні ліки з Національного переліку.

8 березня Уряд затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, який зокрема передбачає продаж антибіотиків лише за рецептом.

Поділитись: