В Україні створять відкритий реєстр педофілів та запровадять примусову хімічну кастрацію для людей, які вчинили злочини сексуального характеру стосовно неповнолітніх.

Відповідний законопроєкт № 6449 на засіданні 11 липня підтримали 247 депутатів.

Рада доповнила Кримінальний кодекс статтею 59-1 про примусову хімічну кастрацію. Відтак за зґвалтування малолітніх, окрім позбавлення волі від 10 до 15 років, як це передбачено зараз, злочинців каратимуть також примусовою хімічною кастрацією. Тобто засудженим примусово вводитимуть препарати з хімічних речовин для зниження лібідо і сексуальної активності. Хімічна кастрація не застосовуватиметься до осіб, які вчинили злочин у віці до 18 років і старше 65 років.

Крім того, Рада посилила кримінальну відповідальність за злочини сексуального характеру проти малолітніх і неповнолітніх. 

За зґвалтування неповнолітніх тепер каратимуть позбавленням волі на термін від 7 до 15 років (зараз — до 12 років). За розпусні дії щодо дітей, які не досягли 16-річного віку, каратимуть позбавленням волі на термін до 5 років. Зараз за це обмежують або позбавляють волі до 5 років.

Крім того, за людьми, які були засуджені за зґвалтування чи сексуальне насильство стосовно неповнолітніх, встановлюватимуть пожиттєвий адміністративний нагляд поліції після їхнього звільнення з в’язниці.

Також на засіданні 11 липня депутати попередньо підтримали інший закон щодо педофілів — № 6607, який передбачає створення закритого реєстру педофілів і добровільну хімічну кастрацію.

Поділитись: