Президент України Петро Порошенко заявив, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок для антикорупціонерів подавати е-декларації.

В Адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок подання е-декларацій для представників громадських організацій.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Верховна Рада і всі її фракції без виключення, нарешті, повинні почути аргументацію громадянського суспільства, наших партнерів, глави держави і прийняти відповідальне рішення про скасування електронного декларування (антикорупціонерів)», — заявили у прес-службі Адміністрації президента.

Наголосимо, що останній день подачі е-декларацій — неділя, 1 квітня, натомість найближче засідання Ради відбудеться наступного тижня.

В АП додали, що Порошенко готовий оперативно підписати законопроект про скасування декларування представників ГО.

«Впровадження електронного декларування для активістів, схвалене в минулому році, було помилкою. Вона не безповоротна, її можна виправити і слід це зробити», — сказали у прес-службі Адміністрації президента.

Раніше країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

У G7 зазначили, що е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній негативно впливають на міжнародну допомогу та перешкоджають боротьбі з корупцією.

У березні 2018-го Київська школа економіки заявила про загрозу закриття через закон про декларування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов'язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Поділитись: