Народні депутати підтримали законопроєкт №3640, цим самим продовживши мораторій на стягнення майна за валютними кредитами до 2022 року.

Цей законопроєкт 16 липня підтримали 349 народних депутатів.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики нагадав, що чинний мораторій завершується у жовтні цього року.

Раніше Національний банк закликав не підтримувати законопроєкт депутата фракції «Слуга Народу» Олександра Дубінського, оскільки цей документ забороняє банкам урегулювати проблемні борги валютних позичальників, зокрема, 44 тис. договорів на загальну суму 29 млрд грн.

Чому це важливо: мораторій було впроваджено безстроково у 2014 році під час початку війни й економічної кризи, проте за шість років частина валютних позичальників так і не почала обслуговувати кредити через відсутність важеля впливу.

У жовтні 2019 року запрацював новий кодекс про банкрутство, що передбачає механізм реструктуризації боргу іпотечних позичальників, який запрацює в повному обсязі, лише якщо буде скасовано мораторій.

Нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ставки за іпотекою в Україні загалом планують знизити до 5-7%.

У лютому президент Володимир Зеленський казав, що ставки за іпотекою знизять до 10% річних вже у вересні 2020 року. Водночас у Національному банку повідомляли, що до кінця 2020 року ставки за іпотекою мають скласти 15% річних.

Поділитись: