Народні депутати Верховної Ради ухвалили за основу і в цілому законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі делегації від України у роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи.

За відповідний проєкт закону проголосували 348 депутатів.

Вони схвалили заяву Верховної Ради «Щодо участі Постійної делегації Верховної Ради України в роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи у 2020 році».

Депутати проголосували за цю ініціативу без обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою, метою участі Делегації України у роботі ПАРЄ є «недопущення збереження чинної ситуації в Європі, яка склалася у результаті агресивної зовнішньої політики Російської Федерації».

«Робота Делегації України в щорічній сесії ПАРЄ 2020 року є дуже необхідною для сприяння виконанню Україною своїх зобов'язань як повноправного члена Ради Європи, а також активної участі у вдосконаленні чинних та створенні нових правозахисних стандартів Ради Європи», — йдеться у документі.

Нагадаємо, у вересні 2019-го Делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ через повернення Росії.

Згідно з офіційною заявою української делегації, протягом осінньої сесії делегація України проводитиме консультації з партнерами по ПАРЄ для пошуку «спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі».

Раніше повідомлялось, що Україна не відправлятиме свою делегацію на найближчу сесію ПАРЄ.

Водночас, стало відомо, що частина членів української делегації все ж планує відвідати сесію.

Поділитись: