Рада схвалила законопроєкт про легалізацію цифрових активів. Що він передбачає?

Депутати Верховної Ради у другому читанні підтримали законопроєкт про легалізацію цифрових активів. Він дозволяє використання в Україні криптовалют та роботу криптобірж.

Документ підтримали 276 парламентарів.

Законопроєкт передбачає, що віртуальним активом є емітований резидентом України віртуальний актив, що забезпечений валютними цінностями, цінним папером або похідним фінансовим інструментом.

Згідно з законопроєктом, віртуальним активом є нематеріальне благо, що є об'єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі.

Проте документ передбачає, що віртуальні активи не можуть бути засобом платежу на території України та не можуть бути предметом обміну на майно або послуги.

Навіщо потрібний цей законопроєкт?

Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Україна є однією з лідерів за використанням криптовалют у світі.

За його словами, в Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 мільярд гривень. Але він перебуває в тіні, тому міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. Крім того, через це з операцій з віртуальними активами не платять податки.

«Але завдяки закону це врегулюється. Будуть створені вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном, бюджету — отримувати податки, а підприємцям — відчувати себе захищеними», — написав Федоров.

Міністр запевняє, що вже незабаром криптобіржі зможуть офіційно працювати в українській юрисдикції, а розвиток нової індустрії залучить інвестиції у державу.