Партія «Сила і честь» Ігоря Смешка отримала понад 200 тисяч гривень від працівника компанії «Метінвест Холдинг» олігарха Ріната Ахметова. Ця ж особа дала 1,5 мільйона гривень на президентську кампанію Олександра Вілкула.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

Загалом «Сила і честь» витратила на виборчу кампанію 26,8 мільйона гривень, левова частка — гроші самої партії. Однак були ще внески фізичних осіб на суму 248,4 тисячі гривень, більшість з якої — 210 тисяч — переказав Сергій Сухов із Маріуполя. Людина з ідентичними прізвищем, ім'ям і по батькові є співробітником ТОВ «Метінвест Холдинг».

Дружина Сухова Ксенія працює заступницею міського голови з питань діяльності виконавчих органів Маріупольської міської ради.

«Цікаво, що маріупольські чиновники та працівники підприємств Ріната Ахметова цьогоріч фінансували президентські кампанії Олександра Вілкула та Олега Ляшка. При цьому Сергій Сухов у лютому 2019 року перерахував у виборчий фонд Вілкула 1,5 мільйона гривень», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає ЧЕСНО, левову частку з виборчого фонду — 20 мільйонів гривень — партія Смешка витратила на телерекламу. Найбільше за рекламу «Сила і честь» заплатила ТРК «Україна», яка належить тому ж таки Ахметову.

Нагадаємо, на виборах до Верховної Ради «Сила і честь» отримала 3,82% і не пройшла в парламент.

Однак ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: