Верховна Рада України ухвалила закон, яким посилюється відповідальність за користування нерозмитненими автомобілями та посилюється контролю за їхнім використанням.

«За» проголосувало 245 депутатів (для ухвалення закону необхідно 226).

Законом, зокрема, встановлюється адміністративна відповідальність за порушення термінів розмитнення автомобілів, який перебуває в Україні у режимі тимчасового ввезення чи транзиту. Зазначимо, що саме ці режими використовуються для ухилення від сплати податків власниками так званих «євроблях».

Зокрема, запроваджується покарання за порушення умов розмитнення авто у розмірі 8500 гривень. За використання нерозмитненого авто у підприємницьких цілях штраф складатиме 34 тисячі гривень. За повторне порушення закону розмір штрафу складе 170 тисяч гривень.

Крім цього, законом дозволяється працівникам Національної поліції зупиняти власників нерозмитнених автомобілів для перевірки всіх необхідних документів.

Нагадаємо, що 8 листопада Рада ухвалила закон про спрощення процедури розмитнення ввезених автомобілів. За відповідне рішення проголосувало 250 депутатів.

Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року наступного після виробництва авта на коефіцієнт об’єму двигуна (об’єм двигуна в кубічних сантиметрах, що ділиться на 1000). Для прикладу, вартість розмитнення Nissan Juke 2012 року з об'ємом двигуна 1600 кубічних сантиметрів складатиме 400 євро (50 (базова ставка)× 1,6 (об'єм двигуна) × 5 (років)).

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Затори в центрі Києва через авто на єврономерах: за що стоять мітингарі

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших держава.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Поділитись: