Рада ухвалила зміни до регламенту, які розблокують розгляд «антиколомойського» законопроєкту
Верховна Рада України у другому читанні ухвалила закон про зміни до регламенту, якими дозволяють спростити розгляд законопроєктів, до яких подали більш ніж 1000 правок. Це має пришвидшити розгляд так званого банківського законопроєкту.
За відповідний законопроєкт проголосувало 242 депутати з необхідних 226 для того, щоб він набрав чинності.
Напередодні голосування депутати Ради погодилися, що внесуть до парламенту законопроєкт, який зробить зміни до регламенту Ради тимчасовими. Наразі ж такі зміни, відповідно до тексту закону, діятимуть на постійній основі. На думку багатьох депутатів, це обмежує їхні права на розгляд усіх законів, які вноситимуться та розглядатимуться у майбутньому.
Закон №1043 «щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури» 10 вересня 2019 року ухвалили у першому читанні.
Згідно з пояснювальною запискою, пропонується, щоб не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів (150 депутатів), президент або Кабінет міністрів могли внести проєкт постанови до Верховної Ради про скасування рішення щодо прийняття закону, постанови чи іншого акта в цілому.
Також тільки за процедурними рішеннями парламенту можуть проводити обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з подальшим голосуванням за її ухвалення, виключення у цілому чи її частини.
У такому ж порядку можуть порушувати питання про розгляд пропозиції чи поправки до тексту статті законопроєкту, який ухвалили у першому читанні, якщо така правка відсутня у запропонованій головним комітетом редакції.
Це б мало пришвидшити розгляд законопроєкту, який має регулювати питання збанкрутілих та націоналізованих банків, більш відомого як «антиколомойський». Загалом до нього подали рекордну кількість правок — понад 16 тисяч. Тут розповідаємо, хто подав найбільше.
Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.
Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.
Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.
30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт.
- Поділитися: