Рада Україна — НАТО визначила дату першого засідання начальників Генштабів
У січні 2024 року відбудеться перше засідання начальників Генеральних штабів у форматі Ради Україна — НАТО. Вони обговорять загарбницьку війну росії проти України, ситуацію на фронті та подальшу підтримку України з боку Альянсу.
Про це йдеться на сайті НАТО.
Зустріч запланована на перший день зборів Військового комітету — вищого військового органу НАТО — у Брюсселі.
Крім неї, першого дня верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі (SACEUR), генерал Крістофер Каволі поінформує начальників оборонних відомств про прогрес, досягнутий у реалізації планів стримування й оборони Євроатлантичного регіону (DDA).
Ширші обговорення також будуть проведені щодо оборонної промисловості, оперативного планування та забезпечення.
Також військові обговорять дорожню карту з адаптації до поточних і майбутніх загроз та інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону НАТО.
Окрім того, у планах — надати додаткові вказівки щодо пріоритетів військового стримування та оборони Альянсу, зосередивши увагу на ключових вимогах перед самітом у Вашингтоні, що відбудеться у липні 2024 року.
Другого дня повинна відбутися зустріч з начальниками оборонних відомств із групи підтримки взаємодії партнерів (PIAG) з Австралії, Австрії, Ірландії, Нової Зеландії та Швейцарії.
Країни PIAG не є членами НАТО, але підписали індивідуальну угоду про безпеку, яка дозволяє обмінюватися секретною інформацією та брати участь у тренуваннях і навчаннях НАТО. Обговорення будуть зосереджені на поточних і майбутніх можливостях військової оперативної сумісності.
Далі військове керівництво з країн-членів Альянсу зустрінеться зі своїми колегами з Індо-Тихоокеанського регіону.
На завершення відбудеться зустріч із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.
Більше про Раду Україна — НАТО
Це спільний орган, у межах якого держави-члени Альянсу та Україна засідають на засадах рівності з метою просування політичного діалогу, взаємодії, співпраці та прагнення України набути членства в НАТО. Рада забезпечує взаємні консультації, ухвалення рішень і спільні заходи. Вона також слугує механізмом кризових консультацій.
Раду Україна — НАТО започаткували на Вільнюському саміті у 2023 році як один із трьох елементів пакету допомоги, що наближає Київ до Альянсу. До пакету також увійшла багаторічна програма допомоги, покликана сприяти Збройним силам України у досягненні цілковитої оперативної сумісності зі збройними силами держав-членів Альянсу.
- Поділитися: