Верховна Рада України ухвалила закон, яким уповноважила Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства здійснювати політику у сфері зайнятості населення.

За відповідний законопроєкт №2168 проголосувало 264 депутати.

Зазначається, що необхідність ухвалення цього законопроєкту виникла після формування нового уряду, коли сферу зайнятості вирішили віддати під підпорядкування Мінекономіки, а не Мінсоцполітики.

«У зв’язку з затвердженням нового складу уряду передбачається перерозподіл повноважень Кабінету міністрів щодо вирішення питань державного управління у сфері праці та зайнятості населення», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Напередодні у Мінекономіки спростували інформацію про те, що в уряді хочуть запровадити 12-годинний робочий день для українців та скоротити кількість днів лікарняної відпустки.

Також міністр економічного розвитку Тимофій Милованов зазначив, що запропоновані урядом зміни мають узаконити в Україні дистанційну форму працевлаштування та роботу з гнучким графіком.

2 вересня президент Володимир Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників. Зокрема у чинному кодексі досі існує норма від 1918 року про шкідливі види праці, яку запровадив Володимир Ленін.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile