Народні депутати в цілому підтримали законопроєкт №2314, який покликаний удосконалити перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку.

За відповідний проєкт закону у другому читанні та в цілому проголосували 237 депутатів.

З такою законодавчою ініціативою виступив президент Володимир Зеленський. Передбачається внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

Депутати пропонують запровадити систему допуску та фільтрів для касаційного оскарження, передбачивши, що таке оскарження може мати місце у виняткових випадках.

Йдеться про випадки, коли потрібно розв’язати саме питання застосування норми матеріального та/або процесуального права, а не можливість проведення «розгляду заради розгляду».

«Запропонована система допуску до касаційного оскарження судових рішень не тільки забезпечить формування єдиної судової практики, але з часом дозволить значно зменшити кількісне навантаження на цей суд», — йдеться у пояснювальній записці.

Також законопроєкт, як повідомляється, удосконалює низку норм, щоб не допускати зловживання учасниками справи своїми процесуальними правами та оптимізувати процедуру розгляду справ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile