Рада ЄС остаточно схвалила €5 млрд макрофінансової допомоги для України
Рада ЄС 20 вересня остаточно схвалила 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги для України. Кошти перераховуватимуть як пільгові позики.
Про це йдеться в заяві органу.
Міністри фінансів країн ЄС схвалили виділення цих коштів 9 вересня, потім цю фінансову допомогу підтримав Європарламент. Рішення ще мають опублікувати в Офіційному віснику Євросоюзу.
5-мільярдна допомога є частиною пакета в 9 мільярдів євро, який у ЄС захотіли надати Україні ще в травні. Києву планують дати гроші в кредитзі строком погашення через 25 років і фактично без відсотків.
Досі країни ЄС не могли домовитися, як саме фінансувати цю допомогу, тому дотепер Україні виділили лише 1 мільярд євро. Після затвердження 5 мільярдів Євросоюз має ухвалити рішення про виділення ще 3 мільярдів євро у межах пакета макрофінансової допомоги.
«На наступних засіданнях Ecofin я буду наполягати на швидкому досягненні угоди щодо надання решти 3 мільярдів євро, щодо яких ми маємо домовитися про розподіл коштів на позики та гранти», — сказав міністр фінансів Чехії Збинек Станджура.
Ситуація з економікою України
У травні президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна в умовах війни потребує щомісяця 5-7 мільярдів доларів міжнародної підтримки.
У липні в Нацбанку повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення Україна вже отримала від міжнародних партнерів майже 13 мільярдів доларів фінансової допомоги. А в серпні Україна отримала ще 4,7 мільярда доларів допомоги, завдяки чому її міжнародні резерви зросли на 13,6% і тепер становлять 25,4 мільярда доларів.
У Нацбанку кажуть, що поточний обсяг міжнародних резервів дозволить Україні фінансувати імпорт упродовж 4 місяців. Цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
Міністерка економіки Юлія Свириденко наприкінці серпня розповідала, що економіка України має стабілізуватися 2023 року. Свириденко сказала, що чинні прогнози щодо валового внутрішнього продукту у 2023-му варіюють від подальшого скорочення на 0,4% до зростання на 15,5% після прогнозованого скорочення на 30-35% цього року.
- Поділитися: