Рада Європи в Україні з 2018 року планує почати реалізовувати проект, спрямований на захист прав національних меншин

Рада Європи в Україні з 2018 року планує почати реалізовувати проект, спрямований на захист прав національних меншин.

Про це повідомила заступниця голови офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, передає «Укрінформ».

«Ми, звичайно, будемо намагатися, щоб він (проект щодо захисту прав нацменшин - ред.) запрацював якомога швидше. Є певні адміністративні процедури... Мені важко сказати точно, але я думаю, що ближче до весни проект розпочне роботу», — сказала Литвиненко.

За її словами, проект передбачатиме видання підручників мовами національних меншин, консультації на регіональному рівні, постійний діалог із представниками нацменшин щодо мовних питань та ключових реформ в Україні.

«Протягом перших місяців 2018 року будуть визначатися основні напрямки реалізації проекту... Не думаю, що він буде мати пілотні регіони, гадаю, що він буде загальноукраїнським», — підкреслила Литвиненко.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нацменшини проти нового закону про освіту — репортаж із Закарпатської та Чернівецької областей.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

В МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо не буде змінений закон про освіту.

Тоді Високий представник Європейського Союзу за питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Брюссель продовжить діалог з Україною стосовно питання можливого порушення прав меншин в рамках закону про освіту.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: