Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні.

Закон №9524 підтримали 232 депутати.

Відтак офіційними спостерігачами на виборах не можуть бути громадяни країни, яку Рада визнала державою-агресором або державою-окупантом. А також громадяни, участь у процесі спостереження яких ініціювала Росія.

У пояснювальній записці закону зазначено, що проект розробили «з метою мінімізації ризиків та загроз втручання Росії у проведенні виборів в Україні».

Ініціатори законопроекту вказали з посиланням на Службу безпеки України, що Росія готує «безпрецедентне втручання у вибори в Україні» та розраховує витратити на роботу своїх спецслужб близько 350 мільйонів доларів.

Закон внесли до Ради лише кілька днів тому, 4 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Поділитись: