УКРАЇНА

Рада підтримала у першому читанні нове військове вітання «Слава Україні!»

6 вересня, 2018 12:10
УКРАЇНА/Рада підтримала у першому читанні нове військове вітання «Слава Україні!»
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 9036 про запровадження військового вітання «Слава Україні!» та відповіді «Героям слава!».

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 9036 про запровадження військового вітання «Слава Україні!» та відповіді «Героям слава!».

«За» ініціативу проголосували 283 народних депутати.

Документ підготують до другого читання за прискореною процедурою.

У статуті внутрішньої служби Збройних Сил України також планують впорядкувати ритуал підняття державного прапора України. Відповідно до чинного законодавства, під час вручення бойового прапора особа вітає особовий склад із його отриманням, а військовослужбовці відповідають трикратним «Слава».

Тепер пропонується, щоб під час вручення прапор особовий склад вітали словами «Слава Україні!», а військовослужбовці відповідали «Героям слава».

Окрім того, законопроектом передбачається можливість звертатися не тільки «товаришу», а й «пане».

24 серпня у Києві відбувся військовий парад до 27-ї річниці Дня Незалежності України.

На параді до Дня Незалежності військові вперше використали нове вітання Збройних сил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ціна свята: День Незалежності-2018 у цифрах

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони готує законопроект про зміну військового вітання у Збройних силах України із «Здрастуйте, товариші— Бажаємо здоров’я!» на «Слава Україні! — Героям Слава!».

 

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти