Рада завершила роботу після одного голосування за останні 3 тижні: не набралося голосів

Ілюстративне фото. Зала Верховної Ради
Ілюстративне фото. Зала Верховної РадиУНІАН

Верховна Рада на засіданні 14 березня встигла розглянути лише одне питання. Після цього для ухвалення рішень забракло голосів, і роботу парламенту завершили.

Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко, Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

Як зазначають депутати, Рада встигла ухвалити звернення до урядів та парламентів іноземних держав і міжнародних організацій із закликом засудити російські «вибори» на окупованих територіях України. За відповідний документ №11078 проголосували 282 депутати.

Після цього у Києві пролунала повітряна тривога. А після її скасування депутати не змогли зібратись на голосування — на сигнальному етапі було лише 203 голоси. Тож засідання закрили, оскільки для ухвалення подальших рішень не вистачало голосів.

Депутати зазначають, що за останні три тижні Верховна Рада провела одне голосування. Ірина Геращенко повідомила, що звернулася до голови Ради Руслана Стефанчука з вимогою публічно пояснити депутатам, чому скасували пленарні засідання минулого тижня.

«І з огляду на низьку явку депутатів сьогодні оголосити, хто з них перебуває у відрядженнях. Та надати інформацію по фракціях. Голова ВР чомусь уникнув відповіді, пообіцяв надати інформацію колись пізніше. Так і сказав», — пише Геращенко.

Що передувало?

Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що зараз для депутатів «є термінове важливе завдання, яке напряму впливає на допомогу партнерів». А коли воно буде виконане, народні обранці повернуться до роботи в сесійній залі.

Ця заява прозвучала після того, як опозиційні депутати поскаржилися на скасування пленарних засідань на початку березня, попри плани розглянути низку законопроєктів.

Арахамія наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення Верховна Рада працює в режимі пленарного засідання, яке триває, і це дозволяє збиратися в будь-який час та оперативно реагувати на «зміни безпекової ситуації, важливі дедлайни чи особливості ухвалення рішень нашими партнерами».

«Тому неможливо скасувати те, що триває і фактично, і згідно з регламентом», — заявив він.