Верховна Рада України проголосувала за закон, яким зменшується мінімально допустимий розмір статутного капіталу банків до 200 мільйонів гривень. Раніше його планували підняти до 500 мільйонів гривень.

За відповідний закон проголосувало 333 депутати.

Чинне до цього законодавство передбачало, що вимоги до банків навпаки мали посилюватися: мінімальний розмір статутного капіталу мали збільшити з 200 мільйонів гривень до 500 мільйонів гривень. Однак депутати дозволили банкам і надалі мати статутний капітал у розмірі 200 мільйонів гривень.

У Національному банку стверджують, що таке рішення депутатів не матиме негативного впливу на банки, адже наразі вони мають більш ніж достатньо коштів для розрахунку за своїми зобов'язаннями.

«До того ж, це ще один крок назустріч банкам у період кризових явищ​. Крім цього, раніше Національний банк відтермінував вимогу дотримання банками буферу запасу (консервації) капіталу та буферу системної важливості», — повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Законом також запровадили спрощену процедуру приєднання одних банків до інших. Також банкам дозволили припиняти банківську діяльність за власною ініціативою, залишаючи за собою статус юридичної особи (тобто, не ліквідуючись).

Також 13 травня Рада ухвалила так званий банківський закон, який має не допустити повернення націоналізованого ПриватБанку колишнім власникам.

Поділитись: