Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект, який передбачає підвищення ставок за деякими податками, зокрема акцизним податком на тютюн, та запроваджуює більш жорсткі обмеження на перекази посилок в Україну.

За законопроект №9260 проголосувало 236 депутатів.

Зокрема, законом передбачається:

·      збільшення ставок на акцизний податок для тютюнових виробів на 9%;

·      ставки екологічного податку на викиди парникових газів у 24,4 раза — до 10 гривень за тонну;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку нафти на 2%;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку залізної руди на 0,8%;

·      збільшення рентної плати за користування лісом на 5%.

Крім цього, закон звільняє від сплати акцизу на спирт виробників парфумерної продукції, харчового оцту та продукції технічного призначення.

Також закон змінює правила щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Так, підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість від імені отримувача посилки, вартість якої перевищує 150 євро з 1 січня 2019 року. При цьому, з 1 липня 2019 року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Тобто, купуючи товари за кордоном та переселаючи їх поштою, українці будуть платити 20% ПДВ та мито, якщо вартість таких товарів перевищує 100 євро (до 1 липня — 150 євро).

При цьому, раніше пропонувалось, що українці зможуть отримувати без податків не більше трьох посилок на місяць, сумарна вартість яких не мала перевищувати 150 та 100 євро відповідно. Проте цю норму скасували. Відтак, сплата податку залежатиме лише від вартості придбаного товару, а не від їхньої кількості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що 40% державного бюджету наступного року піде на погашення державного боргу

Раніше у Кабміні ухвалили рішення щодо перенаправлення частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України перевищила 50%.

Поділитись: