Міністерство інфраструктури України розробило та внесло до парламенту законопроекти, якими пропонує звільнити електромобілі, що продаються в Україні, від оподаткуванням податком на додану вартість та акцизним податком.

Крім цього, у даних законопроектах Мінінфраструктури пропонує збільшити інвестиційну привабливість виробництва електромобілів в Україні. Зокрема, там пропонують надавати пільги на виробництво електромобілів та їхніх складових в Україні.

«В цьому році Мінінфраструктури спільно з Укренерго запустили проект створення національної мережі швидких електрозарядних станцій вздовж основних транспортних магістралей України. Це ще один шлях подолання психологічного бар’єру для купівлі електромобілів», — повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Нагадаємо, що в ухваленому Радою законі про розмитнення авто передбачено стягнення акцизного податку з електромобілів.

Зокрема, законом запроваджується ставка акцизу, розмір якого залежатиме від обсягу місткості акумулятора — 1 євро за 1 кіловат.

Зазначається, що у разі набуття чинності закону, для розмитнення найпопулярнішої марки електромобіля в Україні — Nissan Leaf — доведеться заплатити близько 35-40 євро. Розмитнення Tesla може обійтися власникам у 100 євро.

Також наприкінці 2018 року закінчується пільговий період, протягом якого електромобілі звільняються від сплати ПДВ.

Нагадаємо, що 8 листопада Верховна Рада ухвалила закон, що зменшує вартість розмитнення автомобілів. За нього проголосувало 250 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Затори в центрі Києва через авто на єврономерах: за що стоять мітингарі

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших держава.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Поділитись: