Рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю на Радбезі ООН ніхто не підтримав.

Рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю на Радбезі ООН ніхто не підтримав.

Про це повідомляє Deutshe Welle.

Рада безпеки ООН провела в п'ятницю, 8 грудня, екстрене засідання, присвячене визнанню США Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Всі 14 держав-членів дистанціювалися від одностороннього рішення Трампа і піддали його критиці. Однак, враховуючи право вето США, Радбез не став приймати жодної спільної заяви або резолюції.

Представник Єгипту в ООН назвав рішення «небезпечним прецедентом», а дипломати Великої Британії, Італії, Швеції і (не представленої в Радбезі) Німеччини виступили зі спільною критичною заявою.

Це рішення, на думку представників європейських країн при ООН, «не відповідає резолюціям ООН» і «нічим не допоможе встановленню миру в регіоні».

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі запевнила, що США визнали Єрусалим столицею «в ім'я миру».

«Я розумію побоювання членів, созвавших це засідання. Всі зміни протікають важко, але ми ніколи не повинні забувати, чого може досягти правда», — підкреслила вона.

На засіданні Радбезу постійний представник Ізраїлю при ООН Дані Данон закликав усі держави світу визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та перенести туди свої посольства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто розбрату: що потрібно знати про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента.

Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile