УКРАЇНА

Раді пропонують збільшити штрафи за руйнацію пам’яток

29 березня, 2018 16:26
УКРАЇНА/Раді пропонують збільшити штрафи за руйнацію пам’яток
Зберегти
Вигляд
Верховній Раді пропонують збільшити штрафи за руйнацію пам’яток та дозволити їхній примусовий викуп у комунальну власність.

Верховній Раді пропонують збільшити штрафи за руйнацію пам’яток та дозволити їхній примусовий викуп у комунальну власність.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації.

«Санкції мають бути співвідносні з масштабами порушення. Наприклад, зараз власники хитрують і оформлюють історичну будівлю на фізичну, а не юридичну особу, доводять до руйнації та просто втішаються зі штрафів у 1700 гривень. Але згідно із запропонованими змінами, штраф за це буде не тільки однаковий для фізичних і юридичних осіб, а ще й збільшений в рази», — сказав заступник голови КМДА Олексій Резніков, який є одни з ініціаторів законопроекту.

Також Раді пропонують посилити відповідальність в тому числі й кримінальну за порушення охоронного законодавства.

Законопроект передбачає також введення відповідальності за завдання шкоди не лише пам’яткам, але й щойно виявленим об’єктам культурної спадщини та їхнім частинам.

Нагадаємо, що раніше у Києві горіла історична будівля, у якій Грушевський проголосив незалежність.

20 січня у центрі Києва сталася пожежа у відселеній будівлі. Спочатку пожежа була зафіксована на 600 квадратних метрах, а згодом вона поширилася до 800 кв.м. Внаслідок займання ніхто не постраждав. 

Мінкульт завернувся до влади з проханням вплинути на власників історичної будівлі.

Пов`язані новини