До Верховної Ради подали законопроект, яким пропонується передбачити право парламенту розглядати питання висловлення недовіри керівництву Генпрокуратури та Національного антикорупційного бюро

До Верховної Ради подали законопроект, яким пропонується передбачити право парламенту розглядати питання висловлення недовіри керівництву Генпрокуратури та Національного антикорупційного бюро.

Відповідний проект закону вже направлено на розгляд Комітету. Його подали два народні депутати з БПП та Народного фронту — Артур Герасимов та Максим Бурбак.

Автори проекту також передбачають можливість висловлення недовіри керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції та главі Державного бюро розслідувань.

Ініціювати питання висловлення недовіри зазначеним посадовцям зможуть третина депутатів, президент та Кабмін.

Крім того, законопроект додає до підстав прийняття рішення про звільнення керівника певного органу, ще і притягнення його до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення.

Тобто , якщо суд прийме рішення за результатом розгляду  протоколу НАЗК або поліції по одному з керівників, то це дасть змогу президенту або Раді його звільнити.

Цікаво, що сьогодні такою підставою є вирок суду про злочин певного посадовця, який набув законної сили. Депутати вирішили фактично прирівняти вирок суду в кримінальній справі у двох інстанціях до рішення суду за результатами розгляду протоколу НАЗК.

Раніше Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що директор НАБУ Артем Ситник «не впорався з дотриманням чинного законодавства», займається дискредитацією українських правоохоронців і йому загрожує ув’язнення через методи роботи агентів Бюро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами

Поділитись: