Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що директор НАБУ Артем Ситник «не впорався з дотриманням чинного законодавства», займається дискредитацією українських правоохоронців і йому загрожує ув'язнення через методи роботи агентів Бюро.

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що директор НАБУ Артем Ситник «не впорався з дотриманням чинного законодавства», займається дискредитацією українських правоохоронців і йому загрожує ув’язнення через методи роботи агентів Бюро.

Про це Луценко заявив під час виступу в парламенті.

Він заявляє, що «має багато проблем з імовірними порушеннями законодавства» працівниками НАБУ.

Також генпрокурор звинуватив Ситника в дискредитації ГПУ та українських правоохоронців.

«Артем Ситник, перебуваючи в США, розгорнув дуже бурхливу діяльність, щоб підняти всю громадськість і наших партнерів — ФБР — для дискредитації генерального прокурора та всіх правоохоронних органів України. Він заявляє про те, що я кинув каміння в спину чи в обличчя ФБР через те, що я оголосив їхню діяльність на території України незаконною. Це все маніпуляції», — сказав він.

Луценко зазначив, що його слова трактовані невірно. Він каже, що мав на увазі лише, що ФБР та інші правоохоронні органи не можуть вести операцій в Україні, але можуть обмінюватись інформацією.

«Молодий керівник молодого підрозділу, на жаль, не впорався з дотриманням чинного законодавства у своїй діяльності. І замість того, щоб визнати помилки, сісти за стіл і, можливо, змінити законодавство, змінити свою практику, кличе на допомогу старших товаришів, щоб вони розказали, що це не брунатна речовина, а повидло», — каже генпрокурор.

Луценко також запропонував унести зміни до законодавства в частині набору співробітників НАБУ, а також реєстрації в СБУ засобів прослуховування, які можуть використовувати співробітники Бюро.

Згодом, відповідаючи на запитання депутатів щодо законності дій НАБУ, Луценко сказав: 

«Про законність САП, НАБУ і так далі… Я описав низку порушень з точки зору чинного законодавства при діяльності НАБУ. Є два шляхи для розв’язання цієї ситуації: або відновити законність, або діяти по прецеденту НАБ Польщі, керівник якого перебуває у в’язниці за порушення законів, зокрема, через провокування хабарів. Я за перший. Ви знаєте, що я людина, яка ніколи не хоче зайвий раз чужих страждань».

Як повідомляє «Радіо Свобода», директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький перебувають у Вашингтоні на запрошення організаторів Глобального форуму з повернення активів і відмовилися приїхати в Київ на прохання Луценка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами

29 листопада в Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступникові голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку директора НАБУ Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яке не ухвалює парламент. 

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: у Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

Водночас ГПУ розповіла власну версію щодо спецоперації НАБУ: нібито Пімахова неодноразово відмовляла детективові НАБУ під прикриттям у прийнятті хабара й сама звернулася до СБУ. 

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції в Міграційній службі. Водночас повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв’язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Генпрокурор Луценко пізніше заявив, що агентів Національного антикорупційного бюро під прикриттям взяли на роботу з порушенням закону.

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям ГПУ НАБУ

Поділитись: